Dj

Asya Moiseeva

Nazywam się Asya Moiseeva. Pochodzę z Sankt Petersburga (Rosja).

Od kwietnia 2014 roku zbieram doświadczenie jako tango DJ.

Rozpoczęłąm od grania muzyki na regularnych milongach w Sankt-Petersburgu, a później również w Moskwie. Stopniowo zaczęłam otrzymywać zaproszenia na międzynarodowe imprezy.

Od tego czasu prezentowałam swoje wybory na wielu maratonach w całej Europie (O ‘Cerasiello, Remolino, FTM, TangoJam, 4 Saisons, La Cita de los amigos …..) Byłam rezydentką w najstarszej milondze w Saint- Petersburgu – Casa Latina.

Obecnie mieszkam w Paryżu i prezentuje muzykę na lokalnych milongach, jednocześnie regularnie podróżując jako DJ podczas międzynarodowych imprez. Uwielbiam nie tylko tango, ale ogólnie muzykę …

Kocham jazz, gram na gitarze i ukulele, trochę saksofonu.

Mam poczucie, że moja edukacja muzyczna i ogólna miłość do muzyki pomaga mi w DJ-owaniu.

Zdjęcie: Maria Drozd

Carlos Cabral

Ogromna pasja taneczna Carlosa ma ogromny wpływ na jego muzyczne wybory. Regularnie grywa na europejskich wydarzeniach tangowych, uwielbia grać klasykę lat 30-tych oraz tradycyjne orkiestry lat 40-tych. Głównym celem Carlosa jest rozbudzenie energii na parkiecie poprzez stworzenie pełnego harmonii połączenia rytmiki i melodyczności, aby wszyscy mogli się cieszyć zabawą. Ta sama pasja do tańca doprowadziła go również do roli organizatora imprez tangowych, dzięki czemu została jest jednym z organizatorów Atlântico.

Zdjęcie: Vladimir Tarasov: https://www.facebook.com/tarasowladimir.foto/

Gabriela Ioana Manea

Po wielu latach tańczenia i DJ-owania przychodzi mi do głowy jedna prosta myśl: moja muzyka zawsze będzie mówiła o mnie więcej, niż potrafię wyrazić własnymi słowami. Jestem przede wszystkim namiętną tancerką i z każdym muzycznym set-em, piszę opowieść razem z ludźmi, którzy dzielą ze mną salę taneczną. Większość inspiracji czerpię od tancerzy i lubię inspirować się ich emocjami.

To właśnie odczujesz w moim wyborze muzycznym. I tak, jestem dziewczyną Golden Age

Yuriy Cherenkov

Rozpocząłem DJ-owanie w 2011 roku nie z własnego wyboru, ale od pierwszej milongi zakochałem się w poczuciu współpracy z tancerzami. Rozwijając się jako DJ, rozwinąłem swoje zainteresowanie okresem Golden Age. Dokładam starań aby odtwarzać muzykę o jak najlepszej jakości, ale pomimo to odnajduję radość w skrzypieniu winylu. Nie pozostawiam dobrej muzyki jako spektakularny finalny akcent – już od samego początku usłyszysz Calo, Troilo, D’Arienzo, Laurenz. Wierzę, że dobrze dobrane cortiny grają równie ważną rolę w DJ-owaniu, jako relacje pomiędzy tandami, sięgam w nich po jazz, blues i funk.

Zdjęcie: Ievgeniia Vasylenko: https://www.facebook.com/VasylenkoPhotography/

Karolina Tkaczuk

Muszę przyznać, że zawsze byłam uzależniona od muzyki, w jej różnych kształtach i formach.

Pewnego dnia znalazło mnie tango i przepadłam na zawsze. Najpierw tango pojawiło się w moim życiu jako rodzaj tańca, potem ciekawość i pasja związana z muzyką zwyciężyły i zostały na dobre ze mną. Uwielbiam patrzeć na ludzi tańczących tango, którzy wspólnie tworzą magię chociaż trwa ona tylko 3 minuty. Jak mawiają “tango es el viaje que dura sólo tres minutos” (tango jest podróżą, która trwa tylko 3 minuty), z każdą kolejną tandą chcę Was wysyłać w taką podróż, podróż tu, teraz, w rytmie tego utworu i z tym konkretnym partnerem/partnerką. Bawcie się dobrze! Największą dla mnie jako DJ-a nagrodą jest oglądanie szczęśliwych, zanurzonych w muzyce twarzy tancerzy, dla których układam tandy danego wieczora i ich usatysfakcjonowane spojrzenia na koniec tandy i całej milongi.

Zdjęcie: Ti Tango: https://www.facebook.com/ThibaultCrespPhotographie/

Maria Gesse

Dla mnie muzyka tangowa to najlepsza muzyka. Bardzo lubię jej słuchać i eksplorować. Sama nie wiem jak długo grywam jako dj, dni, miesiące i lata lecą tak szybko, że już sama nie pamiętam kiedy zaczęłam grać. Tango to dla mnie nieprzebrane źródło różnorodnych emocji oraz pozytywnej energii. Kiedy gram na milongach lubię prezentować różnorodną muzykę dla mych przyjaciół tańczących na parkiecie. Wierzeę, że DJ może stworzyć na milondze tak niepowtarzalny klimat, aby wszyscy się dobrze bawili. Kiedy gram, najważniejszym kryterium wyboru są pozytywne emocje tancerzy, uśmiechy na ich twarzach i szczere objęcie w tańcu. Moje preferencje muzyczne to tanga „Golden Age”, ale od czasu do czasu jeśli czuje taką potrzebę wśród tancerzy, wplatam muzykę z późniejszego okresu.

Zdjęcie: Vladimir Tarasov: https://www.facebook.com/tarasowladimir.foto/

Jens Dörr

Jens Dörr jest TDJ preferującym tradycyjne tango. Już ponad dekadę występuje w całej Europie
podczas maratonów, encuentros czy też festiwali. Jest współzałożycielem „tango8” w Kolonii, gdzie
uczy tanga i dwa razy w tygodniu organizuje milongę. "Moim celem jest tworzenie mieszanki
zróżnicowanej muzycznie mieszanki tanecznej, która inspiruje tancerzy i przyciąga ich na parkiet.”