Jak dojechać do centrum Warszawy i poruszać się po mieście 🙂

Z Lotniska im. Fryderyka Chopina do centrum Warszawy

Autobus

175 – kursuje w godzinach 4:27 do 22:58, mniej więcej co ok. 15 minut, zatrzymuje się w centrum ale ostatni przystanek ma na Placu Piłsudskiego ( 3 minuty pieszo od miejsca w którym odbywa się maraton). Trasa autobusu zmienia się na weekendy, ale ostatni/pierwszy przystanek pozostaje bez zmian.

N32 (nocny) – kursuje od 23:16 to 04:49 do Centrum, warto poczekać chwilę i wysiąść na stacji Metro Świętokrzyska, skąd macie ok 10 minut pieszo do miejsca w którym odbywa się maraton.

331 – jeśli chcecie dostać się do najbliższej stacji metra (Metro Wilanowska), autobus kursuje w godzinach od 6:14 do 17:54.
 
Więcej informacji znajdziecie na https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/komunikacja-miejska.html.

 

Pociąg

Do stacji Warszawa Centralna kursuje co około godzinę, od 6 rano do 23:00. Niektóre pociągi zatrzymują się na stacji Warszawa Śródmieście, jeżdżą mniej więcej co 30 minut. Warto pamiętać o skasowaniu biletu komunikacji miejskiej (4,40 zł; ważny przez 75 minut od momentu skasowania).
Więcej informacji znajdziecie na: https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/pociag.html.

Taxi

Po wyjściu z hali przylotów znajdziecie postój licencjonowanych taksówek: Ele Taxi, Sawa Taxi i Super Taxi. Mają różne taryfy, które będą wypisane na naklejce znajdującej się na oknie samochodu. Za kurs na dworzec PKP Warszawa Centralna zapłacicie ok. 40 zł, na miejsce maratonu ok. 60 zł.
Ważne! Na hali przylotów znajdą się osoby proponujące Wam kursy do miasta, raczej nie należy na nie zwracać uwagi gdyż możecie sporo zapłacić na ten kurs 🙂

Uber

Jeśli lubicie korzystać z Ubera, w Warszawie jest taka możliwość. Na lotnisku Uber podjeżdża na odloty (poziom 1) Do strefy Kiss & Fly.
WAŻNE – Strefa Kiss & Fly jest bezpłatna jedynie 7 minut – zamawiajcie więc Ubera po odebraniu bagaży.
 
Komunikacja miejska

Polecamy korzystanie ze strony jakdojadę.pl: https://jakdojade.pl/warszawa/trasa.

 

Z lotniska Modlin do centrum Warszawy (Lotnisko Modlin leży poza granicami Warszawy w odległości około 35 km)

 

Pociąg

Pociągi Kolei Mazowieckich odjeżdżają z dworca kolejowego w Modlinie. Na dworzec dostaniesz się z lotniska autobusem, który odjeżdża co 20-30 minut. Bilet Lotniskowy w jedną stronę kosztuje ok 19 zł i można go zakupić również elektronicznie lub w hali lotniska. Podróż zajmuje ponad 1 godzinę.
 Więcej informacji znajdziecie na: http://lotniskowy.mazowieckie.com.pl/ i http://modlinairport.pl/strona/pociag.

Autobus

Odjazdy linii Modlinbus są skoordynowane z rozkładem lotów. Autobus zatrzymuje się w Warszawie na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki i na Lotnisku Chopina. Podróż zajmuje ok 40 minut jeśli nie tworzą się korki na trasie 😛
 Więcej informacji znajdziecie: http://modlinairport.pl/pasazer/autobus.

Taxi

Lotnisko zaleca korzystanie z usług Sawa Taxi lub Taxi Modlin. Koszt transferu do Warszawy wynosi od 160 zł (zależnie od dzielnicy).
Więcej informacji znajdziecie na: http://modlinairport.pl/pasazer/taxi.
Uwaga! Odradzamy korzystanie z usług taxi oferowanych przez osoby, które możecie spotkać w hali przylotów. Doradzamy korzystanie w wyżej wymienionych korporacji lub komunikacji o której mówimy powyżej.